» 
»
 

Halep'te yerleşim yerlerine saldırı: 46 ölü, 325 yaralı

Halep'te muhalif bölgelerdeki yerleşim yerlerini hedef alan hava saldırılarnda 46 kişinin yaşamını yitirdiği ve 325 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

Suriye'de rejim güçlerinin ablukası altında olan Halep'te, yerleşim yerlerinin hedef alındığı hava saldırılarında 46 kişinin hayatını kaybettiği ve 325 kişinin ise yaralandığı bildirildi. Hlep'teki sivil savunma ekibinin basın sorumlusu İbrahim Ebu Leys'in yaptığı açıklamada, Rus ve rejime ait savaş uçakları, Halep'in doğ kesimlerinde yer alan muhaliflerin denetimindeki bölgeleri yoğun bir şekilde bombaladığını belirtti.

Meydana gelen saldırılarda içlerinde kadın ve çocuklarında yer aldığı Sahur'da 12, Merce'de 4, Kafrm Tahan'da 6, Bab Neyrab'ta 2, Mesekin Hanano'da 4, Maret el-Artik'te bir, Beyanun'da bir, Daret el-İzze'de bir, Mansu'da 2, Kafr Bisin'de 4, Kafr Hamra'da 2 olmak üzere 46 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Öte yandan 325 kişinin yaralandığının altını çizen Leys, söz konusu bölgelerde enkaz altında çok sayıda ölü ve yaralının olduğunu, yoğun saldırılardan dolayı olay yerine gidemediklerini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *