» 
»
 

Halep'te yerleşim yerlerine saldırı: 59 kişi öldü

Muhaliflerin bulunduğu Halep'teki yerleşim yerlerine dün düzenlenen saldırıda 59 kişi hayatını kaybetti ve 137 kişi ise yaralandı.

Suriye'ninn kuzeyinde yer alan Halep'te, rejim güçlerinin ablukaya aldığı bölgelere dün düzenlenen hava saldırılarında 59 kşi yaşamını yitirdi ve 137 kişi ise yaralandı. Öte yandan onlarca kişinin ise enkaz altında olduğu belirtildi. Halep'teki sivil savunma ekibinin basın sorumlusu İbrahim Ebu Leys'in Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Rus ve rejime ait savaş uuçaklarının Halep'in doğu kesimlerinde, muhaliflerin kontrolünde olan semtlere, dün yoğun bir şekilde saldırdığı ifade edildi.

Yerleşiim yerlerinin bombandırmana tutulduğunu vurgulayan Leys, Rus ve rejime ait savaş uçaklarının Halep'e düzenlediği saldırıda, Tarik el Bab'te 3, Muyasser'de 14, Karm Beyk'te 3, Karm Hamud Muvasalat'ta 1, Bab Neyrab'ta 7, Cezmetli'de 1, Sukkeri'de 5, Eski Halep'te 6, Meşhed'te 14, Katırci de 4 kişi hayatını kaybetti. Toplamda 137 kişi ise yaralandı.

Saldırılar sonucunda yıkılan yerleşim yerlerinin enkazı altında onlarca kişinin kaldırığını belirten Leys, Halep'te muhaliflere sadece havadan düzenlenmediği, varil bombası ile de semtte sivillere saldırdığını dile getirdi. Yoğun saldırılardan dolayı sivil savunma ekipleri ise olay yerlerine ulaşmakta güçlük çektiğini, insani durumun gün geçtikte kötüye gittiğini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *