» 
 

Halil Sezai konserinde skandal! Sosyal medyadan tepki yağdı

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatandaşları demokrasiye sahip çıkmaları için sokağa çağırmasını hedef alan Halil Sezai, bu sefer de konserinde siyaset yaparak büyük tepki çekti.

Dün gece Bursa’daki bir gece kulübünde şarkıları arasında verdiği siyasi mesajlarda hükümeti hedef alan Halil Sezai Paracıklıoğlu, "Bizim ne suçumuz var ben anlamadım. Yaklaşık 36 senedir yaşıyorum ne bir bilim, ne bir felsefe, ne bir sanat, ne bir spor dalında dünyada herhangi bir şeyde göremedim. Hiçbir şey göremedim ve bundan bıktım artık, sıkıldım, çok sıkıldım. Sizin kendi kendinizi beslediğiniz, riyakarlık yaptığınız, gemiler aldığınız, inanılmaz şekilde orada bir sürü, bir sürü şeyler götürdüğünüz, kayırdığınız, akrabalarınızı koyduğunuz, fark etmez bunun adı AKP, RTE. Hiç fark etmez yani biri birine, biri diğerine, al birini vur ötekisine. Şahsım olarak bundan kusasım var, artık nefret ediyorum" şeklinde konuştu.

Halil Sezai konserinde alkol su gibi akarken, sosyal medyadan şarkıcıya büyük tepkiler geldi. FETÖ’nün hain darbe girişimi sırasında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın demokrasiye sahip çıkmaları için vatandaşları sokağa davet etmesi sonrasında Twitter hesabından "Bu memlekette polis var, meclis var, yargı var! Millet sokağa çıkıp askerle mi çatışsın? Bu nasıl mantık? Derdiniz ne? Bu nasıl Çağrı" şeklinde twit atan Sezai, sonrasında bu paylaşımını silmişti.

Aynı şekilde şarkıcılardan Sıla da Yenikapı mitingi için “Şov” benzetmesini yapmış ve mitinge gitmeyeceğini belirtmiş, ardından konserlerinin iptal edildiği yönünde duyurular gelmeye başlamıştı. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *