» 
 

Halit Akçatepe gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

Türk sinemasının unutulmaz yapıtlarından 'Hababam Sınıfı'nın 'Güdük Necmi' si olarak tanıdı herkes onu. Oyunculuğu kadar kişiliği ile de her zaman örnek olan Halit Akçatepe'nin vefatı adeta Türkiye'yi yasa boğdu. Bugün duygusal bir uğurlamayla Akçatepe aramızdan ayrıldı.

O her zaman kalbimizde yaşayacak!. Türk Sinemasının duayenlerinden, başta Hababam Sınıfı olmak üzere birçok değerli yapıtta başrol oynamış, Yeşilçam'ın deneyimli aktörlerinden Halit Akçatepe gözyaşlarıyla toprağa verildi. Törende babasına veda konuyması yapan Ebru Akçatepe "Babam ve ben aynı sahnedeyiz" diyerek dinleyicilere duygusal anlar yaşattı. Geçtiğimiz Cuma günü özel bir hastanede kalp krizi geçirerek hayata veda eden sinema sanatçısı Halil Akçatepe için Caddebostan Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene sanat camiasından çok sayıda arkadaş ve sevenleri katıldı. Devlet sanatçısı olan Halil Akçatepe'nin naaşı Türk Bayrağına sarıldı. Ünlü sanatçının okunan biyografisinin ardından tören veda konuşmalarıyla devam etti.  'Sevilip sevilmediğim cenazemde belli olacak' diyen Halit Akçatepe'nin cenazesinde salonun hınca hınç dolu olması ne kadar sevildiğini bir kez daha gösterdi. Akçatepe'nin ailesi Taziyeleri kabul etti. 

FİLMLERİNİ HER ZAMAN İZLİYORUZ

Halit Akçatepe'nin rol arkadaşları ve sanatı dostları O'nu anlattı. Genco Erkal her zaman doğal bir arkadaşımızdı. Filmlerde çok başarılı roller çıkarıyordu. Bir hayranı olarak filmlerini her zaman izleyeceğiz. " Işıklar içinde uyu Halit " diyerek duygularını dile getirdi. Hababam Sınıfından rol arkadaşı Bülent İğdiroğlu ise Halit ağabey herkesi çok sever,. herkes de onu çok severdi. "Hepimizin başı sağolsun" dedi. Halit Akçatepe ile dostuğu eskiye dayanan Erol Evgin ise Halil Akçatepe benim yarım asırlık dostumtu. Büyük bir sanatçı, değerli bir insandı. Ömrünü sanata adamıştı. Kalbimizde yaşayacak şeklinde konuştu. Halit Akçatepe'nin sanatçı dostu ve rol arkadaşı olan Emel Sayın ise Halit çok güzel bir insandı. Benimde can dostumdu. Ailesini de çok seviyorum. O gerçek bir dostumdu. Hepimizin başısağolsun" diyerek duygularını ifade etti. 

BABAMLA AYNI SAHNEYİ PAYLAŞIYORUZ

Tüm konuşmaların ardından Halit Akçatepe'nin kızı Ebru Akçatepe'nin veda mektubu herkesi ağlattı. "Babamla birlikte aynı sahnedeyiz" diyen Ebru Akçatepe cenazeye katılan herkese teşekkür etti. Sevdiği dostları sizler onun için geldiniz diyen Ebru Akçatepe babasının iyi bir insan, iyi bir dost, iyi bir sanatçı ve iyi bir baba olduğunu sözlerine ekledi. 

KARACAAHMET MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Halit Akçatepe'nin Şakirin camiinde düzenlenen cenaze törenine sanatçı dostları Hülya Koçyiğit, Emel Sayın, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ve çok sayıda protokole mensup zevat ve sanatçı dostları ile sevenleri katıldı. Cenaze töreni çok kalabalıktı. Alınan helallik ve kılınan cenaze naması sonrası Halit Akçatepe'nin cenazesi Karacaahmet mezarlığında toprağa verildi. Burada kısa bir açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı sinema ve sanat camiasına başsağlığı diliyor, ailesine de sabırlar diliyorum ifadelerini kullandı. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *