» 
»
 

Halit Akçatepe hayatını kaybetti

Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Halit Akçatepe 76 yaşında İstanbul'da vefat etti. Akçatepe hastalığı nedeniyle uzun süredir özel bir hastanede tedavi altındaydı.

Sinema sanatçısı Halit Akçatepe İstanbul'da hayatını kaybetti. Başta Hababam Sınıfı filmi olmak üzere merhum Kemal Sunal ile birlikte çok sayıda filmde rol alan Akçetepe bugün vefat etti. Yeşilçam'ın usta oyuncusu Halit Akçatepe 76 yaşındaydı.

İlk filmini 5 yaşındayken çeken Halit Akçatepe 1938 Ordu, Ünye'de dünyaya gelmiş ve konservatuvar eğitimi almıştı. Saint Benoit Fransız Lisesi mezunu olan Akçatepe, 5 yıl Rasattepe'de askerlik görevini yaptıktan sonra 1960'da Ah Nerede Vah Nerede adlı filmi ile şöhreti yakalamıştı.

1975'te Türk sinema tarihini adını yazdıran yapım ise Hababam Sınıfı oldu. Hababam Sınıfı'nda Güdük Necmi karakteriyle şöhret olan Akçatepe, ardından serinin devamı olan Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı 1975, Hababam Sınıfı Dokuz doğruyor, Hababam Sınıfı Tatilde gibi filmlerde rol almıştı. Uzun yıllar sonra ise Kaygısızlar, Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Üç Buçuk adlı filmlerde kameralar karşısına geçmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *