» 
»
 

Halk meydanları boş bırakmayarak demokrasi nöbetine devam ediyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da bir grup asker ile yapmaya kalkıştığı darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının ardından milyonlarca vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ile meydanları boş bırakmıyor.

Fethullahçı Terör Örgütü'ne üye olan bir grup asker tarafından 15 Temmuz'da yapılan darbe girişimlerinin ardından, vatandaşlar meydanları boş bırakmayarak tepkilerini gösteriyorlar. Yurdun dört bir yanından meydanlara dökülen vatandaşlar, Türkiye Cumhuriyeti'ne, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktıklarını belirtmek amacıyla meydanlarda adeta demokrasi nöbeti tutuyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk milletine yaptığı çağrı ile darbe girişimlerinde bulunanlara en güzel yanıtın meydanlarda verileceğini söylemesinin ardından yüreklerindeki vatan aşkı ile ellerinde Türk bayrakları ile milyonlarca vatandaş meydanları donatıyor. Kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk milyonlarca vatandaş adeta tek yürek olup, cuma günü gecesinden bu yana hazırlamış oldukları pankartlarla ve sloganlarla milli iradeye, demokrasiye sahip çıktıklarını gösterdiler.

Ankara Kızılay meydanı, İstanbul Taksim meydanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunun yer aldığı İstanbul Üsküdar Kısıklı'da yoğunlaşan halk "Darbeye hayır!" ve "Recep Tayyip Erdoğan", "Dik dur eğilme, bu millet seninle!" sloganları ile yeri göğü inlettiler. Cuma gününden bu yana vatandaşlar tuttukları demokrasi nöbetini büyük bir coşku ve Türk milletinin azim ve kararlılığıyla, akşam saatlerinde daha da yoğunluk göstererek devam ettiriyor. Büyükşehir Belediyesinin yanı sıra bazı yemek şirketleri de meydanlardaki vatandaşlara su, simit, sıcak çorba gibi ikramlarda bulunarak destekliyorlar.

Ankara'da Kızılay meydanında "Türkiyem" şarkısı ve sık sık vatandaşlar Tekbir getirerek meydanları boş bırakmadı. Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan platformlarda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha öncesinde okuduğu şiirler meydandakiler tarafından büyük ilgi ile dinlendi. İstanbul'da Taksim meydanlarını dolduran vatandaşlar, sloganlar eşliğinde FETÖ terör örgütünün ele başı olan Fetullah Gülen'in posterlerini yakarak tepki gösterdiler.

Erzincan'daki Cumhuriyet meydanında da demokrasi nöbeti devam etmekte olup, içlerinden bazı vatandaşlar tarafından hazırlanan idam sehbasında FETÖ'nun elebaşı Fethullah Gülen'in maketi asıldı. Erzincan halkı idamın geri getirilmesine yönelik sloganlarda bulundular. Konya'da meydanları dolduran binlerce vatandaş, "Konya burada! Darbeciler nerede?" sloganları ile "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları attılar.

Kırklareli'de Vilayet meydanında "Kırklareli burada, darbeciler nerede?", "Darbeye Hayır" ve "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları ile darbe girişiminde bulunanlar protesto edildi. Malatya'da kent merkezindeki Yeni Cami önünde toplanan vatandaşlar, mehter marşı eşliğinde ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak tepkilerini gösterdiler.

Gaziantep'te Demokrasi meydanında toplanan vatandaşlar kılınan akşam namazının ardından, şehitler için de gıyabi cenaze namazı kılındı. Dualar eşliğinde "Vatan bizim vermeyiz" sloganları atıldı. Mersin'de Cumhuriyet alanına giden vatandaşlar akşam saatlerinde yoğunlaşarak tekbir getirip, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Herşey vatan için", "Darbeye hayır" sloganları ile darbe girişimini protesto ettiler.

Hatay'da birçok siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının mensupları ile halk, terör örgütünün darbe girişimine tepki göstererek Antakya ilçesindeki Vali Ürgen Alanı'nda bir araya geldiler. Türk bayraklarını sallayarak "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attılar. Tekirdağ'da "Darbeye Hayır", "Millete kalkan eller kırılsın" ve "Paralel hainler hesap verecek" sloganları eşliğinde bir araya gelen vatandaşlar terör örgütünün darbe girişimine tepkilerini gösterdiler. Adıyaman'da Valilik binası önündeki meydanda toplanan vatandaşlar, FETÖ'nun ele başı olan Fethullah Gülen'in maketini idam sehpasına koydular.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *