» 
 

Halkbank'tan personel alımı müjdesi! 1.000 kişiye istihdam sağlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan PTT’ye alınacak 2 bin 500 kişilik personelin yanı sıra Halkbank’ında yıl sonuna kadar 1000 kişiyi daha bünyesine katacağını ifade etti.

Halkbank yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 sonuna kadar yaklaşık 1.000 personelin işe yapılacağı ifade edildi. Ayrıca Banka müfettiş yardımcılığı, iç kontrolör yardımcılığı, uzman yardımcılığı, bt uzman yardımcılığı ve servis görevlisi gibi kadrolara alınacak personel için 2016 Kasım ayında düzenlenen işe giriş sınavlarının ardından mülakatlarda başarı sağlayan 500 uzman yardımcısının içlerine başladığı ifade edildi.

Öte yandan Halkbank bünyesinde yapılan diğer pozisyonlar için de açılan sınavlarda başarılı olanlar birkaç ay içerisinde görevlerine başlayacak. Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Türkiye'de gençlere iş olanağı sağlayan en önemli bankalardan biri olduklarını ifade ederek, ülkece birlik olmamız gerekilen bul dönemde, Türkiye’nin geleceğine güvendiğimizi bir kez daha tüm dünyaya göstermekte olduğumuzu kaydetti.

Tüm sektörlere örnek olacak

Türkiye’deki istihdamın yaklaşık yüzde 75’ini karşılayan KOBİ’lerin en büyük destekçisi olarak, reel sektöre örnek olmayı amaçladıklarını belirten Ali fuat Taşkesenlioğlu şunları söyledi: “Reel sektörün üretime devam etmesi, ihracata ve istihdama katkı sağlaması yönünde firmalarımızı teşvik etmeye çalışıyoruz. Bu sorumluluğu yerine getirirken, ekonomimize duyduğumuz güveni de gösteriyoruz. Attığımız bu adımın sadece bankacılık sektörüne değil, tüm sektörlere ve Türkiye’ye değer katmak isteyen herkese örnek olacağına inanıyoruz.”

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *