» 
 

Haluk Bilginer yeni dizi ile ekranlara dönüyor

Usta oyuncu Haluk Bilginer, yurt dışında yayınlanan ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olduğu öğrenilen dram türündeki dizinin uyarlamasında başrol için Limon Yapım ile masaya oturdu. Merakla beklene proje Şubat ayında izleyici ile buluşacak.

Son projesi olan 2014 yapımı "Kaçak" adlı dizide 'Ustura Faysal' karakterine hayat veren usta oyuncu Haluk Bilginer, projenin bitiminin ardından 3 yıl süren sessizliğini yerli bir yapım için bozdu. Yapımcı koltuğunda Limon Yapım şirketinin oturduğu dizide Bilginer'in önümüzdeki şubat ayında izleyicisi ile buluşması bekleniyor.

Son dönemlerde yurt dışı kökenli dizi ve film projelerinde yer almayı tercih eden Haluk Bilginer, yine yurt dışında gösterimde ve olan yerli uyarlama ile ekranlara gelecek olan bir yapımda başrol olarak yer alacak. Haluk Bilginer'in sert mizaçlı bir karakteri canlandıracağı filmin detayları henüz açıklanmadı. Yapım şirketinin şimdilerde Bilginer'e eşlik edecek kadın oyuncu arayışında olduğu öğrenildi.

1954 İzmir doğumlu olan usta oyuncu İzmir Tük koleji mezunudur. 1987 yılında ilk projesi olan Gecenin Öteki Yüzü adlı filmin setinde Zuhal Olcay ile tanışarak evlenen Bilginer, 1992 yılında Olcay ile evlenmiş, saygı ve sevgi çerçevesinde sürdürülen birlikteliklerine 2004 yılında son vermişlerdir. Birçok önemli projede imzası bulunan Bilginer, Komedi Türkiye adlı yarışmada da jüri üyeliği yağmıştır.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *