» 
»
 

Hamburg Havalimanı’nda korkutan gaz alarmı

Almanya’nın en aktif havalimanlarından Hamburg Havalimanı, çevreye yayılan keskin kokulu göz yaşartan ve öksürüğe sebep olan gaz sebebi ile korku dolu saatler yaşandı.

Almanya'da bulunan Hamburg Havaalanı'nda el bagajlarının kontrol edildiği alanda klima sisteminden çıktığı düşünülen keskin koku nedeni ile korku dolu saatler yaşandı. Yolcuların güvenliğini sağlamak amacı ile boşaltılan havalimanın bir saat siren kontrolün ardından yeniden faaliyete geçti.

Bir anda tüm Havaalanını etkisi altına alan gazın klima sisteminden çıktığı düşünse de henüz ne olduğu belirlenemeyen bir toksit maddenin yolcularda göz yanması ve öksürüğe sebep olduğu ifade ediliyor.

Ülkede faaliyet gösteren yerel haber ajanslarından DPA tarafından servis edilen habere göre pazar günü öğleden sonra meydana gelen olayda havalimanında buluna yüzlerce yolcu tahliye edilerek havalimanı tamamen kapatılırken, 50 kadar yolcuda nefes alma problemi ve gözlerinde yanma şikayeti sebebi ile çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *