» 
»
 

Hamile kadın tren için 1 bilet aldı ama 2 kişi indiler

Hamile kadın, şehirler arası trende bir anda sancılanmaya başlayınca doğum yaptı. Bir kız bebek dünyaya getiren Kurt ve bebeği kontrol altına alınarak hastaneye sevk edildi.

Zekiye Kurt adındaki kadın bir kız bebeğine hamile olarak şehirler arası bir trenle yolculuk yapmaya başlamıştı. Yolculuk esnasında bir anda sancılanmaya başlayan Zekiye Kurt şans eseri aynı trende ve vagonda yolculuk yapan bir hemşirenin uzman doktoru arayıp talimatlar alamsıyla sağlıklı bir doğum gerçekleştirdi.  Doğum sonrasında anne ve bebeği sağlık görevlileri tarafından hastaneye kaldırıldı. Verilen bilgilerde, hamile olan Zekiye Kurt, Kayseri Adana şehirler arası seferini yapan Anadolu Mavi Treni'ne bindi. Trenle yolculuk yaparken Kurt’un doğum sancıları başladı. Hamile kadına ilk önce trende yolculuk eden hemşireler müdahale etti.

Şehirler arası Tren, Niğde’nin Çiftehan Mevkii’ne yaklaştığı sırada hamile kadının sancıları tuttu. Bir hastanede görevli hemşire çalıştığı hastaneyi aradı. Burada çalışan bir doktordan doğum hakkında talimatlar alarak hamile kadına uyguladı.

Sağlık görevlileri durumu öğrenince Çiftehan tren İstasyonuna geldi. Görevliler dünyaya gelen bebeğin ilk önce kordonunu kesti. Daha sonra vagonun ara boşluğunda bulunan anneye ilk müdahalesi yapıldı. Daha sonra anne ve bebeği ambulansa konularak Adana’daki hastaneye sevk edildi.

Doğum yapan anne ve bebeğin ilk gelen bilgilerde sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *