» 
 

Hamsi fiyatları fırladı! Kilosu 20 lira oldu

Giresun Merkez Üçkayalar Balıkçı Kooperatifi Başkanı Hasan Kara, geçtiğimiz hafta 10 lira seviyesinde olan hamsinin kilo fiyatının, bugün 20 lirayı gördüğünü ifade etti.

Giresun Merkez Üçkayalar Balıkçı Kooperatifi Başkanı Hasan Kara'nın Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Karadeniz'in Türk karasularında hamsi avı sezonun sona erme noktasına geldiğini söyledi. Avın giderek azalmasının etiket fiyatlarına yansıdığını ve bugün tezgâhlarda hamsinin kilogram fiyatının 20 lirayı gördüğünü belirten Kara, hamsi avının yavaş yavaş sona erdiğini, birkaç gün içerisinde tamamen bitmesini beklediklerini dile getirdi.

Kara, geçtiğimiz hafta 10 lira olan hamsinin fiyat etiketinin, bugün Giresun'daki balıkçı tezgah ve manavlarında 20 lirayı görmüş durumda olduğunu söyledi. Öte yandan hamsi fiyatlarında bir düşüşün beklenmediğini, uygun rakamlarda bu balığın ilerleyen günlerde yeme imkânının olmayacağını ifade etti.

"Türk karasularında hamsi avı neredeyse noktalanmak üzere. Birkaç gün daha az da olsa av sürecektir. Tezgâhlarda bir süre daha bölgemizde avlanan hamsi tezgahları süsleyecek, Ancak fiyatın şu andaki seviyelerden aşağıya ineceğini tahmin etmiyoruz. Piyasada ilerleyen günlerde Gürcü hamsisi girse de Karadeniz insanı bundan sonraki süreçte uygun fiyata hamsi yeme imkânı bulamayacak." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *