» 
 

Hamsi fiyatlarında büyük düşüş! Sofralar hamsiye doyacak

Geçtiğimiz haftalarda kilogram satış fiyatı 20 TL’ye kadar yükselen hamsinin fiyatı, Batı Karadeniz'deki bereketli geçen av sonrasında 8 liraya kadar geriledi…

Ordu Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir konu hakkında yaptığı açıklamada, Ordu'da hamsinin satış fiyatının 8 liraya kadar düştüğünü ifade ederek, tüketicinin yüzünün gülmeye başladığını, hamsinin Kilosu 20 liraya seviyelerinde olduğunda şikayet aldıklarını, yeniden düşerek 8 lira seviyesine inen hamsi satış fiyatının vatandaşımızın da yüzünü güldürdüğünü umduğunu ifade etti.

Aydemir, Hamsi çok hızlı göç edebilen bir balık olduğunu bir günde kilometrelerce yol alabildiğini belirterek, denizlerdeki hamsi bolluğu ve kıtlığının bu nedenle değişkenlik gösterdiğini ancak balıkçıların hamsileri kovalamaya devam ettiğini kaydetti.

Tüketici Rıza Tok, bu sezon hamsinin ortalama 10 lira seviyelerinden satışa sunulduğunu, bugün fiyatların 10 liranın altına düştüğünü söyledi. Oldukça lezzetli olan hamsinin fiyatının kendilerini memnun ettiğini vurguladı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *