» 
 

Hamsiye yüzde 125 zam! Ne kadar oldu?

Hamsinin kilosu yüzde 125 zamlandı. Peki, hamsinin kilosu ne kadar oldu? Hamsinin kilosu tezgâhlarda 25 TL'den alıcı buluyor.

Hem denizlerde bolca bulunmasından hem de fiyatından dolayı sıklıkla tercih edilen balık türlerinden biri olan hamsi, mevsimşartlarının avlanmayı zorlaştırması ile zamlandı. Karadeniz ve Marmara'da hava şartlarından dolayı meydana gelen fırtınalar balıkçıların avlanmasını olumsuz etkiledi ve bu durum tezgahlara zam olarak yansıdı.

Hamsnin fiyatı adeta cep yakıyor. Geçtiğimiz aylarda kilosu 7-8 liradan alıcı bulan hamsiye yüzde 125 zam geldi ve hamsinin kilosu 25 TL oldu. Bandırma Balık Hali'nde balıkçılık yapan Fethi Acemliler, "Havadan dolayı balık avlanmasında azalma oldu. Pazar günü kar geliyor. Hamsinin 8-10'dan 25 liraya çıktı. Denizde balık var. Ancak hava muhalefetinden dolayı balıklar avlanamıyor. Hava şartları düzeldiğinde hamsinin fiyatı düşecek." dedi.

Balıkçılar tezgâhlara zam gelmesine rağmen vatandaşın balık almaya devam ettiğini, kırmızı et fiyatı ile kıyaslandıünda balığın yine tercih edilebileceğini ifade belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *