» 
»
 

Harley Pasternak’ın Sıfırlama Diyeti mucizeler yaratıyor

Sağlıklı yaşam adına kilolarından kurtulmak isteyen kişiler dünya çapındaki yıldızların beslenme danışmanı Harley Pasternak’ın Sıfırlama Diyeti ile aç kalmadan zayıflamak mümkün…

Harley Pasternak hayatın zorlukları içerisinde birde kilo verebilmek adına yapılan diyetlerin kişinin kendisine bir ceza olmadığının altını çizerek, Sıfırlama Diyeti sayesinde sağlıklı ve keyifli kilo verilebileceğini belirtiyor.

Üç aşama ve 15 günlük bir süre içerisinde yapılan bu diyette ilk aşamada, birinci aşama olan 5 günlük bir süre içerisinde günde üç kez püre ve iki ara öğün tüketilmesi gerekiyor. Püre ile beslenmek kulağa çok hoş gelmese de öğün miktarlarının az olmaması dolayısı ile doymama korkusu da ortadan kalkıyor. Ayrıca ilk beş gün boyunca 10.000 adım atarak başka bir aktiviteye gerek duymaksızın sadece yürümeye odaklanmak gerekiyor.

İkinci evre olan bir sonraki 5 günlük sürede de yine beş öğün tüketiliyor fakat iki püre ve bir normal öğüne ek olarak sağlıklı ara öğünler tercih edilebiliyor. Ayrıca günlük atılması gereken 10.000 adıma ek olarak haftanın 3 günü beşer dakikalık fitness yapılması gerekiyor. Üçüncü ve sonuncu aşamada da yalnızca bir püre, iki normal öğün ve iki ara öğün tüketilmesi gerekiyor. Öye yandan atacağınız 10.000 adıma ek 30 dakikalık ekstra yürüyüş ve 10’ar dakikalık direnç egzersizlerinizi tamamlamanız gerekiyor.

3 öğün halinde tüketilecek püreleri hazırlamak için sabah, 5 adet çiğ badem, 1 adet kabuğu soyulmamış, çekirdeksiz, doğranmış kırmızı elma, 1 adet küçük muz, 150 g yağsız yoğurt, 1 bardak yağsız süt, yarım çay kaşığı toz tarçını karıştırarak bulamaç haline getirmeniz yeterli olacaktır. Öğlen 120 g dondurulmuş frambuaz, 30 g dondurulmuş yaban mersini, yarım portakal, yarım çay kaşığı vanilyalı protein tozu, 1 yemek kaşığı çekilmiş keten tohumu, aksam ise 60 g ıspanak, 1 adet kabuğu soyulmuş, çekirdeksiz, doğranmış olgun armut, 15 adet yeşil ya da kırmızı üzüm, 185 g gram yağsız yoğurt, 2 yemek kaşığı doğranmış avokado, 1-2 yemek kaşığı taze yeşil limon suyunu karıştırmanız gerekiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *