» 
 

Harry Potter’ın Hermione’sinden imza isteyene ceza verilecek!

Oxford’da öğrenim gören dünyaca ünlü oyuncu Emma Watson’dan imza almak isteyen öğrencilere ceza verileceği iddia edildi. Fotoğraf çektirmenin de dâhil olduğu cezanın, öğrencilerin Watson konusundaki kuralları çiğnediği takdirde uygulanacağı açıklandı.

Başarılı aktrisin öğrenim gördüğü Oxford’da bulunan Headington School’un, Emma Watson’a diğer öğrenciler tarafından rahatsız edilmemesi için ilginç bir tedbire imza atıldığı iddia edildi. Okul idaresi, 26 yaşındaki genç oyuncudan imza istenildiği takdirde isteyen kişiye ceza verileceğini açıkladı. Öyle ki Watson hakkındaki kuralları üç defa çiğneyen öğrencilerin, okuldan uzaklaştırma cezası bile söylenenler arasında.

Okul gazetesi tarafından yayınlanan habere göre okuldaki bir öğrenci yaptığı açıklamada, genç oyuncu ile konuşmanın ya da arkadaş olmak istemenin sıkıntı olmadığını fakat hayranı olarak fotoğraf, imza ya da başka türlü şeyler yaptırmaya zorlamanın kesinlikle yasak olduğunu belirtti. Açıklamada bulunan başka bir öğrenci ise Emma Watson’un okula geldiği ilk gün üzerinde Hoşgeldin Hermione yazan bir posteri astığını fakat yanına gidip imza almak istediğini söyleyecek kadar cesaret edemediğini açıkladı.

Başarısı sadece beyazperdede olmayan Watson, akademik hayatında da oldukça başarılı. İki sene önce Brown Üniversitesi’nde coğrafya, İngiliz edebiyatı ve sanat derslerini A notu ile geçmeyi başaran güzel oyuncu, aynı sene içerisinde Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi seçilmeye layık görülmüştü. HeForShe kampanyası ile kadın erkek eşitliği üzerindeki hassasiyetini de sergileyen Watson, akademik kariyeri için bir dönem aktörlük kariyerine ara verdiğini açıklamıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *