» 
»
 

Hastanede bebekleri karışan ailenin bebek sevinci kâbusa dönüştü

Adana'da hamilelik döneminde bebeklerinin cinsiyetinin erkek olacağını öğrenen aile, doğum sonrasında kucaklarına kız bebek alınca şok oldular. Bu takım aksiliklerin olabileceğini duymaları üzerine ikna olan aile bir süre sonra sağlık ocağına gittiklerinde bebek ile anne-babanın kan gruplarının uyuşmadığını öğrendi ve sevinçleri kabusa döndü.

Adana'da meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre, 30 yaşındaki Tunahan Aslankeser ile 25 yaşındaki Burcu Aslankeser hayatlarını 2015'te birleştirdiler. Ardından Burcu Aslankeser hamile olduğunu öğrendi ve rutin kontollerini aksatmadan hamilelik sürecini tamamladı. Hamileliğin ilk dönemlerinde gittikleri tıp merkezinde bebeklerinin cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendiler. Ardından doğum sancılarının başlaması ile doğuma alınan Burcu Aslankeser'in kucağına bir kız bebek verildi. Hamilelik süresince erkek bebek bekleyen aile kız bebek olduğunu görünce çok şaşırdı. Görevlilere durumu anlatınca, görevliler bazen bu gibi hataların yaşanabildiğini söyledi. Taburcu olan anne, bebeği ile evine döndü.

Aradan bir süre geçtikten sonra sağlık ocağına bebeğin topuğundan kan vermek için gittiler. Fakat tıp merkezindeki görevliler inceleme yaptıkları sırada bebeğin kan grubu ile anne-babanın kan grubunun uyumlu olmadığını ve tıbben bunun mümkün olmadığını belirttiler. Bunun üzerine anne ve baba hastanelere giderek kan gruplarına baktırdılar. Ancak sonuç değişmedi. Yani Hira Nur adını verdikleri kız bebek kendi bebekleri değildi ve kendi bebeklerinin de başka bir aileye verilmiş ihtimali çok yüksekti. Doğumun yapıldığı hastaneye başvuran aile hastanenin böyle bir durumun söz konusu olmayacağı yanıtı ile karşı karşıya kalınca Aile Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu.

Savcılık hem annenin hem de babanın kanını almak istedi. Baba kan verdiyse de anne yanaşmadı. Ardından da bebeği alarak evden kaçtı. Bebeğin kendi bebeği olmasa da elinden alınmasından korkutuğu, ona çok alıştığı için bebeği alarak evden kaçtığı bu nedenle DNA testi yaptırmak istemediği öğrenildi. Adana Valiliği konu ile ilgili soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *