» 
»
 

Hastanın safra kesesinden 710 taş çıktı!

Mersin'de bir hastanın safra kesesinden tam 710 adet taş çıkarıldı.

Mersin'de özel bir hastanede bir hastanın safra kesesinden yapılan operasyonda, hastanın safra kesesinden 710 adet taş çıkarıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Can Tezier tarafından yapılan ameliyatın ardından hastanın sağlığına kavuştuğu belirtildi.

Şiddetli karın ağrısı sebebiyle hastaneye başvuran ve yapılan tetkilerin ardından karın ağrısı nedeninin safra kesesinde oluşan taşlardan kaynaklandığı belirlenen hastanın, karın ağrısı, bulantı ve kusma likayetleri ile hastaneye başvurduğunu söyleyen Tezier, başarıyla gerçekleştirilen operasyonda hastanın safra kesesinden 710 adet taş çıkarıldığını söyledi. Normalde bir ya da birkaç taş olması gerektiğini söyleyen Tezier, bu durumun kendilerini oldukça çok şaşırttığını dile getirdi.

Safra kesesi ameliyatı için genellikle taşın sayısı bir önem taşımaz. Ancak taş sayısı arttıkça riskler de artar. Laparoskopik safra kesesi ameliyatı olarak bu risklerden tam anlamıyla kurtulmak gerekiyor. Safra kesesi ameliyatlarını sıklıkla yaptıklarını ancak ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını belirten Tezier, "Bu kadar taşın olması çok nadir bir durum. İlk kez bir safra kesesinde bu kadar taş gördüm." ifadelerini kullandı. Tezier, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *