» 
»
 

Hatay Dörtyol'da yaşanan sel kentte hayatı felç etti

Yurt genelinde etkisini gösteren yağış Hatay'ın Dörtyol ilçesinde sel felaketi yaşanmasına neden oldu. Kentte çok sayıda hayvan telef olurken bir çok ev ve işyeri sular altında kaldı.

Bölgede geçtiğimiz akşam sohura yakın saatlerde başlayan yağışın şiddetini arttırması sebebi ile 14 ailenin evi sular altında kalırken, 40 tavuk telef oldu. Öte yandan iki köprününde büyük hasar gördüğü bildirildi. Yaşanan bu doğal afet nedeni ile sel felaketinin yaşandığı bölgede kriz merkezi kuruldu. Bölge kaymakamı Recep Soytürk yaptığı açıklamada yaşanan felaketle ilgili olarak olayın yaşandığı bölgede konusunda uzman ekiplerce değerlendirmelerde bulunulduğunu ifade ederek, ortaya çıkan tespitler sonucunda dere yatağında çok sayıda narenciye bahçesinin zarar gördüğünü, bu bağlamda yaklaşık 500 ağacın sel suları nedeni ile söküldüğünü söyledi. Kaymakamlığa bağlı çalışan yetkililerin hasar tespit çalışmalarının devam etmekte olduğunu anlatan Soytürk, selden maddi olarak etkilendiği belirlenen 14 aileye en kısa sürede para yardımlarının da ulaştırılacağını belirtti.

Diğer taraftan gece başlayıp sabaha kadar etkisini gösteren sel nedeni ile kapanan yollarda temizleme çalışmaları da devam etmekte. Sel sularının denize kadar ağaçlar nedeni ile oluşan yığınların kaldırılma çalışmalarına başlandı. Taşkın nedeni ile çökme tehlikesi ile karşı karşıya kalan bir köprü de trafiğe kapatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *