» 
»
 

Hatay'a düşen uçaktan paraşütle atlayan pilot bulundu

Hatay'ın Antakya ilçesinde bir kırsala düşen Suriye savaş uçağından paraşütle atlayarak kurtulmayı başaran pilota ulaşıldı. Pilot hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hatay Antakya ilçesi Yaylacık mahallesi kırsalında dün düşen Suriye'ye ait savaş uçağının pilotu bulundu. Düşen uçaktan paraşütle atlayarak kurtulan pilot havadan ve karadan polis ve jandarma ekiplerinin arama kurtarma köpekleri ile birlikte yürüttükleri çalışmalar sonucunda önce Fatikli mahallesi Ayvaderesi mevkiinde paraşüte ulaşıldı. Yağmur yağan bölgenin çamurlu olması nedeniyle ayak izleri kaybolunca ekipler pilotun yüksek bir yerlere çıkarak telsiz bağlantısı kurmak isteyebileceği ihtimali üzerinde durdular ve aramalarında Ayvaderesi mevkiinde tepelik alanda devam ettiler.

9 saat süren arama kurtarma çalışmalarının ardından paraşütün bulunduğu yerden 500 metre uzaklıkta bulunan düşen uçağın Suriye uyruklu pilotu ekipler tarafından Altınözü İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü. Oldukça bitkin olduğu gözlenen pilot ambulansta yapılan ilk müdahalenin ardından Hatay Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Tek kişilik olduğu öğrenilen uçakta başka pilot bulunmadığı ve arama kurtarma çalışmalarının da sonlandırıldığı kaydedildi.

Yaylacık mahallesinde ormanlık alanda 7-8 kilometre mesafedeki yamaca düşen uçağın enkazına dün akşam saatlerinde ulaşılmış, uçağın tamamen yandığı ve düşmenin etkisiyle çok sayıda ağacın parçalandığı görülmüştü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *