» 
»
 

Hatay'da 5 canlı bomba yakalandı Bayramı kana bulayacaklardı

Hatay’da cuma günü Suriye’den Türkiye’ye geçtiği belirlenen ve eylem hazırlığında olan 5 canlı bomba, jandarma tarafından yakalandı.

Hatay'da dün Jandarma ekipleriinin yapmış olduğu bir operasyonda, Ramazan Bayramı'nda canlı bomba eylemi hazırlığı yapmakta olan 5 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Konu ile ilgili Hatay Valiliği bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Suriye'den ülkemizde canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen beş eylemci, Hatay Mit Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü birimleri tarafından 23 Haziran 2017 Cuma günü gerçekleştirilen müşterek operasyonla, Hatay il merkezine ulaşmadan yakalanmıştır.

Etkisiz hale getirilen eylemcilerden ikisinin vücuduna sarılı ve patlamaya hazır halde yakalanan intihar kemerleri, herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadan ele geçirilmiştir. Teröristler ile birlikte ele geçirilen canlı bomba yeleklerinde yapılan ilk incelemede patlayıcıların parça tesirli el bomba fünyeli olduğu anlaşılmıştır. Yakalanan üçü Suriye, ikisi Türk uyruklu beş kişi gözaltına alınmış olup, olayla ilgili çok yönlü soruşturma sürdürülmektedir, denildi.

Konu ile ilgili ayrıntılar geldikçe haberimizden anında takip edebilirsiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *