» 
»
 

Hava durumu 16 Eylül için nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre yurtta hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken Doğu Anadolu kesimlerinde ise hava sıcaklıkları 2 ile 6 derece arasında azalacak. Rüzgâr bazı kesimlerde kuvvetli olarak esecek ve bazı kesimlerde ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere illere göre hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz'in kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve batısı, Güneydoğu Anadolu bölgesinin kuzey kesimleri, Tokat, Amasya, Bingöl, Muş, Van, Bitlis ve Sinop'un kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Artvin'in kıyı kesimleri, Rize'nin çevreleri ve öğleden sonra ise Erzurum, Tunceli, Ağrı, Bingöl, Elazığ ve Muş'un çevrelerinde yerel kesimler olmak üzere kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik görülmese de yurdun Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda hava sıcaklıkları 2 ile 6 derece düşerek mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, genel olarak kuzey ve kuzeydou, Akdeniz'in kıyıları ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette esecek. Güney Ege'nin kıyılarının kuzey ve kuzeybatı yönlerinden kuvvetli olarak esecek. Ankara 26 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 27 derece parçalı bulutlu, İzmir 31 derece parçalı ve az bulutlu, Adana 33 derece parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Bursa 28 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 34 derece parçalı ve az bulutlu, Samsun 25 derece parçalı bulutlu, yerel kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 24 derece parçalı bulutlu ve yerel kesimlerde sağanak, gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Erzurum 14 derece parçalı bulutlu, yerel kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Diyarbakır 28 derece parçalı bulutlu, yerel kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *