» 
»
 

Hava durumu 16 Temmuz'da nasıl olacak? Meteorolojiden tahminler

Bugün İstanbul, Ankara ve diğer pek çok ilde yağış beklendiğini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğini duyurdu.

Türkiye genelinde parçalı ve yer yer bulutlu olarak tahmin edilen hava durumu tahminlerine göre İstanbul, Kocaeli, Kırklareli'nin kıyı kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, zaman zaman İç Ege, Göller Yöresi, Çorum, Sinop çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Yarın ise Trakya, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmur tahmin ediliyor.

Ülke genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bildirilirken, rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden eseceği belirtiliyor. Ankara'da hava bugün az bulutlu ve açık olacak, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel sağanaklar beklenirken sıcaklık 35 derece, İstanbul'da az bulutlu ve açık zaman zaman bulutlu ve sağanak yağışlı olacağı tahmin edilirken sıcaklık 29 derece olacak.

İzmir'de hava az bulutlu ve açık 33 derece, Adana az bulutlu ve açık sıcaklık 35 derece, Antalya az bulutlu ve açık sıcaklık 32 derece olacak. Samsun'da hava sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı sıcaklık 27 derece, Trabzon'da sağanak yağışlı sıcaklık 28 derece, Erzurum kısa süreli sağanak yağışlı sıcaklık 29 derece, Diyarbakır ise az bulutlu ve açık 41 derece olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *