» 
»
 

Hava durumu 27 Haziran itibariyle mevsim normallerine dönüyor

Meteoroloji son günlerde mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle bunalan vatandaşlara iyi bir haber verdi. Buna göre hafta başı itibariyle yağışlar başlayacak ve sıcaklıklar mevsim normallerine gerileyecek.

Ülke genelinde geçtiğimiz hafta yüksek geçen sıcaklıklar pek çok ilde özellikle kıyı kesimlerde vatandaşlara zor anlar yaşattı. Ege ve Akdeniz’de hissedilen sıcaklıkların 50 dereceyi aşmasıyla pek çok kişi mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmadı. Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü 27 Haziran Pazartesi itibariyle sıcaklıkların düşeceği müjdesini verdi.

Kıyı bölgeler başta olmak üzere, İç Anadolu’nun kuzey batısında ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde görülecek yağışlar ile birlikte kuzey, iç ve batı kesimlerde sıcaklıklar mevsim normallerine gerileyecek. Salı günü ise Marmara ve Ege’nin kuzeyinde Batı ve Doğu Karadeniz’de gök gürültülü yağışlar görülecek. Yağışların Çarşamba günü de etkili olması bekleniyor.

Ankara’da Pazartesi günü 33 derece olan sıcaklık, sağanak yağışlarla birlikte salı ve Çarşamba günleri 31 dereceye düşerken, İstanbul’da Pazartesi 32, salı sağanak yağışlı 31, Çarşamba gök gürültülü sağanak yağışlı 30 derece olması bekleniyor. İzmir’de ise Pazartesi beklenen sıcaklık 32 derece olurken, salı 34, Çarşamba ise 31 derece olarak ölçülecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *