» 
»
 

Hava durumu tahminleri 5 ocak'ta hava nasıl olacak?

Ankara'da ve İstanbul'la birlikte Balıkesir, Bursa, Çanakkale'de hava durumu tahminleri yoğun kar yağışı gösteriyor. Ankara'da kar yağışı devam ederken İstanbul'da kar yağacak mı?

Meteorolojiden alınan son hava durumu tahminlerine göre doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklenirken, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, BAtı Kardeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batı bölgelerinde yağışlar etkili olacak.

Hava sıcaklıklarının iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece arasın artması beklenirken, Kıyı Ege, Çanakkale’nin güneyi, Burdur’un doğusu, Isparta’nın güneyi ve Antalya’nın çevre ilçelerinde kuvvetli olmak üzere Marmara’nın kuzey ve batısı, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Batı Karadeniz kıyıları, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Samsun kuvvetli yağmur ve sağanak yağışların etkisi altında.

Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı ile Adıyaman çevreleri ise kar yağışlı.

ANKARA'DA KAR

Ankara'da hava parçalı bulutlu sabah saatlerinden itibaren aralıklı olarak kar yağışlı olacak. Öğle saatleri itibariyle kar yağışı yerini karla karışık yağmura bırakacak. Ankara'da sıcaklık 3 derece civarında olacak.

İstanbul'da hava ise parçalı çok bulutlu olacak. Aralıklı yağmur ve sağanak beklenen İstanbul'da yarın itibariyle kar yağışının başlaması bekleniyor. İstanbul'da sıcaklık 12 derece.

İzmir'de hava durumu paröalı ve çok bulutlu olurken, tüm ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Çevre ilçelerde kuvvetli olması beklenen yağışlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapılıyor. İzmir'de sıcaklık ise 15 derece civarında olacak.

Adana parçalı, çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13 derece, Antalya parçalı, çok bulutlu, il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15 derece olacak. Antalya'nın da çevre ilçelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Samsun'da hava parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu olacak. Sıcaklık 14 derece, Trabzon'da hava parçalı ve az bulutlu, sıcaklık 16 derece olacak.

Erzurum'da hava durumu parçalı zamanla çok bulutlu olurken, akşam saatlerinden itibaren kar yağışı bekleniyor. Erzurum'da sıcaklık -3 derece olarak ölçülecek. Diyarbakır'da ise parçalı zamanla çok bulutlu hava hakim olacak. Gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenen Diyarbakır'da sıcaklık 6 derece.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *