» 
»
 

Hava Harp Okulu'nu FETÖ'cülerin zulmlerin dolayı bırakmak zorunda kaldı

Fethullahçı Terör Örgütü’ne bağlı olan bir grup subayın kendi gruplarından olmayan öğrencilere yaptıkları eziyetlerin mağduru olan Melike Bulut Şehirli, baskılardan dolayı Hava Harp Okulu’nu bırakmak zorunda kaldığını anlattı.

Hava Harp Okulu’nu bırakıp hayallerinden uzakta yeni bir yaşam arayışına giren Melike Bulut Şehirli, şimdilerde Balıkesir’de hemşirelik eğitimi alıyor. Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabire yaptığı açıklamalarda, İzmir’in Bergama İlçesinde 1922 senesinde doğduğunu ve küçük yaşlarından itibaren askeri helikopter pilotu hayali kurduğunu ancak tam gerçekleştirecekken bu hayalin kısa sürdüğünü belirtti.

Bergama’daki 13 Nisan Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2010 LYS sınavı ile Hava Harp Okulu’nu kazandığını ve Yalova’daki öğrenci seçme uçuşunda da başarılı sonuçlar elde ettiğini belirten Şehirli, uçuşlarından birini 2011 senesinde Balyoz Davası’ndan dolayı içeri alınan Tümgeneral İsmail Taş ile gerçekleştirdiğini söyledi. Uçuş sınavı döneminin bitmesinin ardından intibak dönemine geçen Şehirli, o dönemin çok zorlu geçtiğini anlattı.

İntibak döneminde, çok gece üst üste nöbet tutmak zorunda kaldığını fakat kendisi gibi olan diğer kişilerin aynı nöbeti tutmadığını hatta onların yerine de nöbet tutmak zorunda bırakıldığını söyledi. Bu şekilde bir davranışın kendisine özel olduğunu hisseden Melike Bulut Şehirli, kendisinin “Ülkeye hizmetini sadece burada değil başka yerde de yap” baskısı altında olduğunu ifade etti. Askerlik yemini ettiğinde oradakilerle eşit şartlar altında kalacağını düşünen ancak öyle olmadığını anlayan Şehirli, kendi nöbet çizelgesinde olmayan nöbetleri tutmadığı için 3’er günlük oda cezaları almaya başladığını dile getirdi.

Bunları yapanın belirli bir grup olduğunu söyleyen Şehirli, bir gece komutanların seçmiş olduğu kadetler tarafından uykudan uyandırılıp, bayanlar katındaki uçuş odasına alındığını ve orada bir saat boyunca pencerede esas duruşta beklediğini söyledi. Kendisine bu sürede, neden bu okula geldiğini ve okulu halâ bırakmak isteyip istemediği sorularına maruz kaldığını sonrasında ise kendisine “3. Kattan kendini at” dediklerini, kendisini atmayacağını anladıklarından sonra odasına gitmesine izin verdiklerini de ifade etti.

Eğitimler sırasında çok zor şartlar altında olduğunu, aç ve susuz bırakıldığını başkalarına ise kendisi kadar sert davranılmadığını söyleyen Şehirli, eğitimler sırasında kendisinin esas duruşta beklerken, askerlerin silahını tekmelediğini yasak olmasından dolayı esas duruştan çıkamadığını ancak askerlerin silahın düşmesi ile birlikte silahını alıp kaçtıklarını söyledi. Kaçtıklarında ise komutanının Silah namusum ve ben silahıma sahip çıkamadığım için demekki namusuma sahip çıkamıyorum diye 25 kere bağırtıldığını ve o sırada gözyaşlarını tutamadığını da ekledi.

Dolabının sıklıkla kontrol edildiğini hatta iç çamaşırlarının bile ortaya saçıldığını söyleyen Melike Bulut Şehirli, yaşadıklarını bazı öğretmenlerine anlattığında kendisinin halüsinasyon gördüğünü söylemeleri ile karşı karşıya kaldığını ifade etti. Kurmay bir yüzbaşının, kendisi ile aynı devredeki arkadaşları ile birşeyler konuştuğunu ve o konuşma sonrasında devredeki arkadaşlarının kendisi ile birdaha konuşmadığını küstüklerini de ekledi. Tamamen yalnızlığa itilen Melike’nin ikinci sınıfta ise kendisinden habersiz ailesinin okula çağırıldığını ve isteksiz, başarısız bahanesi ile ailesine şikayet edildiğini dile getirdi.

Daha sonrasında okulu bırakma kararı alan Melike Bulut Şehirli, okulu bırakınca tazminat ödemek için ailesi ile birlikte mısır ve domates tarlalarında çalıştıklarını söyledi. Yaşadığı olayları TSK’ye ve BİMER’e ilettiğini ancak maddi durumunun yetersiz olmasından dolayı mobbing nedeni ile dava açamadığını kendilerine yapılan zulmün bedelini suçluların ödemesi gerektiğini belirten Şehirli, kendisi gibi zulmlere maruz kalan öğrencilerin FETÖ’cü subayların ve astsubayların gereken cezayı almaları için açılacak olan davaya müdahil olacaklarını da belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *