» 
»
 

Hava sıcaklıkları artarak mevsim normallerin üzerine çıkacak

Yurt genelinde etkili olması beklenen sıcaklıkların bu hafta artacağını bildiren Meteoroloji, ölçülmesi beklenen sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin üzerinde olacağını açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, hafta başı itibariyle hava durumu tüm yurtta vatandaşları bunaltacak. Zira bulutlanmalarla birlikte sıcaklık değerlerinde artış beklentisi bulunuyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamada bu hafta sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bilgisi paylaşıldı.

Pazartesi günü itibariyle Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bolu’da yerel gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek ve diğer yerler az bulutlu geçecek. Salı günü ise yağışlar Marmara’nın kuzeydoğusunda ve Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olacak. Ayrıca Adana ve Mersin ile Hatay’ın kuzey kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü de yurdun çeşitli yerlerinde etkili olması beklenirken, sıcaklıkların hafta başından itibaren artacağı ve tüm Türkiye’de mevsim normallerini aşacağı, yer yer çok bulutlu geçeceği öngörülüyor. Sıcak hava ve ani sağanak yağışlara karşı vatandaşların tedbirli olmaları, çok sıcak saatlerde güneş ışığına direk maruz kalmamaları gerekiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *