» 
»
 

Hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden, hava sıcakllıklarında yarın Karadeniz ve Marmara kıyılarında, hafta sonunda ise yurt genelinde hissedilir derecede azalma olacağını bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, bugün yurdun iç, batı ve kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege ile Antalya ve Burdur çevreleri yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Diğer kesimlerin ise az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz kıyıları, Karadeniz'in batısı, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Kırklareli, Muğla, Balıkesir, Burdur, Eskişehir, Kahramanmaraş, Ağrı ve Tunceli çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Yağışların genel olarak yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu,Bingöl ve Tunceli çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Cuma gününe kadar sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don hadisesi görülecek.

12 Şubat Pazar günü yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir, Sivas, Niğde ve Karaman çevreleri ile Çanakkale'nin doğu, Muğla'nın güney ve Antalya'nın batı ilçelerinin yağışlı geçeceği belirtildi.

Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Doğu Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Muğla'nın güney ve Antalya'nın batı ilçelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olmasının beklendiği ifade edildi.

Ülke genelinin 13 Şubat Pazartesi günü parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinin yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Doğu Akdeniz kıyıları ile Mardin çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

14 Şubat Salı günü, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Balıkesir, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Doğu Akdeniz kıyıları ile Mardin çevrelerinde yağmur şeklinde olacağı tahmininde bulunuldu.

Cumartesiden salı gününe kadar iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

Ülke genelinde hava sıcaklıklarının 15 Şubat Çarşamba günü mevsim normalleri civarında, iç ve batı kesimlerde yer yer üzerinde seyredeceği, 16 Şubat Perşembe günü Marmara ve Karadeniz kıyılarında, hafta sonunda da ülke genelinde hissedilir derecede azalacağı düşünülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *