» 
»
 

Havalandırma boşluğuna düşen kurbanlık vinç yardımıyla kurtarıldı

İstanbul Sarıyer'de bağlandığı ipten sıyrılmayı başaran kurbanlık boğa, kaçarken havalandırma boşluğuna düştü. Kurbanlık boğayı kurtarak için itfaiye ekipleri uzun uğraş verdi ve boğa vinç ile kurtarıldı. İzmir'de ise kaçan kurbanlık boğa trafiği birbirine kattı.

Kurban Bayramının gelmesi ile yurtta, görmeye ve duymaya alışık olduğumuz kaçan kurbanlık haberleri bu sene de tekerrür etti. İstanbul'un Sarıyer İlçesinde bağlandığı ipten sıyrılan kurbanlık, yaklaşık boyu 3 metre olan havalandırma boşluğundan aşağı düştü. İtfaiye ekipleri 650 kilo civarında olan kurbanlık boğayı saatler süren mücadele ardından vinç ile kurtarıldı. Meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre, olay Kazım Karabekir Paşa Mahallesi Karanfil Sokakta gerçekleşti. Özcan Er adlı vatandaş Kurban Bayramı'nda kesmek suretiyle aldığı kurbanlık boğayı evinin yanında yer alan garaja bağladı. Aradan bir süre geçtikten sonra bağlandığı ipten kurtulan boğa garaj ile ev arasında bulunan 3 metrelik havalandırma boşluğuna düştü.

İhbar edilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri uzun uğraşlar verdi. Boğa bir halata bağlanarak vinç yardımıyla havalandırma boşluğundan kurtarıldı. Boğanın sahibi Özcan Er, kurbanlık boğasının kaçarken tellerden havalandırmaya düştüğünü ve itfaiyelerle birlikte 3-4 saat süren çalışmalar neticesinde boğayı kurtarabildiklerini dile getirdi.

Öte yandan meydana gelen diğer bir trajikomik olay ise, İzmir'de meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Buca'da kurbanlık boğa sahibinin elinden kurtulup caddeye araçların arasına karıştı. Kurban Bayramı'nın arefesi gününde meydana gelen olayda, kaçan boğa caddede bir sağa bir sola kaçıştı. Cadde üzerinde seyir halinde olan sürücüler kurbanlık boğadan dolayı zor anlar yaşadı. Firari boğaya çarpmamak için büyük çaba sarf ettiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *