» 
»
 

Havalar ısınacak mı? Soğuk hava ve kar gidiyor!

Yılın başından itibaren mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları pek çok kez rekor seviyelere ulaşmıştı. Ancak son günlerde soğuk hava ve kar yağışı yurdu etkisi altına aldı. Peki hava sıcaklıkları bu şekilde mi devam edecek yoksa havalar ısınacak mı?

Meteoroloji uzmanlarının verdiği bilgilere göre, sonbahar hava şartlarının devam ettiği bugünlerde sıcaklıkların birkaç gündür düşmesi ile birlikte ciddi soğuk yaşanıyor. Kar yağışının da görülmesi ile birlikte karla erken kucaklaşan ülkemizde yaşanan soğukların bir süre daha devam edeceği belirtilirken, bu durumun normal olduğu, sıcaklıklarda yaşanan dalgalanmaların bir süre daha devam edeceği ifade ediliyor.

Ancak soğuk havadan hoşlanmayanlar için meteoroloji uzmanları müjdeyi verdi. Soğuk havalar uzun süremeyecek ve yerini sıcak havaya bırakacak. Yarından itibaren özellikle batı bölgelerden başlayarak sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak ve hafta sonu oldukça güzel bir hava yaşanacak. Kasım ayı sıcaklık ortalamasının 11 derece olduğunu belirten uzmanlar, batı bölgelerde ay sonuna kadar 17-18 derece civarında seyredeceğini belirtiyor.

Soğuk havaların yıl sonuna kadar çok fazla hissedilmeyeceği bilgisi verilirken, kar yağışı için de 15 Aralık sonrası tarih veriliyor. Küresel ısınma ve iklim değişiklikleri nedeniyle normal olmasa da kar yağışı yıl başına doğru bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *