» 
»
 

Hayat bulduğu ilik bağışçıcı ile Almanya'da buluştu

Antalya'da yaşayan 17 yaşındaki Merve Çiçek'e 4 yıl önce bağışladığı kök hücresi ile hayatını kurtaran Camilla Condula, Almanya'da Merve Çiçek ile buluştu.

Antalya'da yaşayan 17 yaşındaki Merve Çiçek 8 yıl önce kanser tedavisi görüyordu ve uygun kök hücresi 4 yıl sonra Almanya'dan geldi. Merve'nin hayatının kurtulmasına amaç olan kök hücre bağışçısı Alman Camilla Condula, Berlin'de Merve ile buluştu. Merve tüm içtenliği ve samimiyetiyle minnetarlığını ifadeledi.

Merve Çiçek Camilla Condula ile Alman Kemik İliği Bankası'nın 25. kuruluş yıl dönümü projesi adı altında Almanya'ya giderek o kapsamda hayatını kurtaran bağışçısı Camilla Condula ile tanışma fırsatı yakalayıp bir araya geldi. Condula'ya samimi bir şekilde sarılarak minnet duyduğunu ifade etti. Çiçek, bağış sayesinde hayatta yeniden başladığını, hastalıktan kurtulduğu için çok mutlu ve şanslı olduğunu söyledi. Camilla' ya çok teşekkür ediyorum, diğer hastalar içinde bağışçı sayısının arttırılmasını istiyorum sözlerini dile getirdi. Condula ile görüşme sadece Berlinde değil çiçeğin davetiyle Türkiye'de de devam edecek gibi görünüyor.

Camilla Condula, Merve ile karşılaşmanın onu çok duygulandırdığını ve karşısında oldukça sağlıklı ve dinç bir kız çocuğunun olduğunu görmek onu fazlasıyla sevindirdiğini söyledi. Merve Çiçek'e duydugu gururdan'da konuşmlarda sıkça bahsetti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *