» 
»
 

Hayvanat bahçesinde gorilin yanına 4 yaşındaki çocuk düştü

ABD'nin Ohio eyaletindeki Cincinati hayvanat bahçesinde kafes içerisindeki gorilin yanına onu izleyenler arasındaki bir kadının 4 yaşındaki çocuğu düştü. Goril çocuk için tehlike arz ettiği düşünülerek vuruldu.

Ohio'daki Cincinati hayvanat bahçesine dev bir gorilin muhafaza edildiği bölgeye 4 yaşındaki küçük çocuk düştü. Bir süre çocuğun yanında duran onu kaldıran ve belki de korumaya çalışan goril, çocuğa zarar vermesi ihtimalinden dolayı vuruldu.

Amerika'nın Ohio eyaletindeki Cincinati hayvanat ve botanik bahçesinde sıradışı bir olay gerçekleşti. 38 senedir kurulu hayvanat bahçesinde bir ilk gerçekleşti. Gorili izleyen seyirciler arasında 4 yaşında bir erkek çocuk, 180 kiloluk dev bir gorilin muhafaza edildiği bölgeye bir anda düştü. Onlarca kişi metrelerce aşağıda olan goril ile çocuğa erişemedi ve yardımcı olamadı. Herkeste büyük panik yaşandığı sırada, goril etraftakilerin bağırış seslerinden dolayı çocuğu korumaya çalıştı. Dev elleri arasında minik çocuğu alıp kaldırdıktan sonra onu gizli bir köşeye götürerek arkasına saklamaya çalıştı. Çocuğa zarar vereceği endeşesine kapılan Cincinati hayvanat bahçesi yetkilileri, küçük çocuk gorilin yanına düştükten yaklaşık 10 dakika sonra vurularak öldürüldü.

Hayvanat bahçesinin müdürü yaptığı açıklamalarda gözyaşlarına hakim olamadı. Nesli tükenmekte olan Silverback türündeki goril Harambe'nin olaydan bir gün önce 17. yaş gününü kutladıklarını, neslinin tehlike altında olduğundan dolayı hayvanat bahçesine üremesi için getirildiğini, öldüğünü kabullenemediğini ve bu şekilde öldürülmesinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Harambe'nin türünden taşıdığı en büyük özelliğinin naziklik olduğunu ve 3,7 metreden düşen 4 yaşındaki çocuğun açıklamalarında tekrar tekrar gorilin yanına gitmek istediğini söylemesi herkes tarafından üzüntüye neden oldu. Çocuğun kaldırıldığı hastane yetkilileri çocukta herhangi bir yara olup olmadığını açıklamaktan kaçındılar. Ancak tüm halk, gördüğü görüntülerden sonra gorilin içgüdüsel olarak küçük çocuğu korumaya çalıştığını ve vurularak öldürülmesine bir anlam veremediklerini açıkladılar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *