» 
»
 

Hayvanlarını kurtarmak isterken ayının kurbanı oldu!

Erzincan'daki Yaylım Köyü'nde hayvanlarını otlatmak isteyen 20 yaşındaki Cengiz Yıldırım, hayvanlarına saldıran ayıyı kovalamak isterken ayının kurbanı oldu. Cep telefonu ile yardım çağıran talihsiz genç ambulans ile hastaneye götürülürken can verdi.

Erzincan’ın Tercan ilçesinden 50 kilometre uzaklıkta bulunan Yaylım Köyü’nde korkunç bir olay gerçekleşti. Kendilerine ait küçükbaş hayvanlarını otlatmak isteyen 20 yaşındaki Cengiz Yıldırım, sürüsündeki keçilerine saldıran ayıyı kurtarmak isterken ayının kurbanı oldu. Cep telefonu ile yardım isteyen talihsiz genç ambulans ile hastaneye götürülürken can verdi.

Dün saat 16.00 sıralarında, Yaylım Köyü’nün Rolan mezrasında hayvanlarını otlatmak isteyen 20 yaşındaki Cengiz Yıldırım’ın sürüsündeki keçilerinin arasına aniden bir ayı daldı. Talihsiz Yıldırım, sürüdeki keçilerine saldırmaya çalışan ayıyı kovalamak isterken ayının büyük pençeleri karşısında bir şey yapamadı.

Ağır yaralı olan Cengiz Yıldırım, cep telefonu ile yardım çağırmak için yakınlarına haber verdi. Yakınlarının ambulansa haber vermesi üzerine köye gelen yardım ekipleri genç oğlanı hastaneye götürmek isterken talihsiz genç daha fazla dayanamadı ve hastane yolunda can verdi.

Zeynep ve Demir Yıldırım çiftinin 6 çocuğundan 4’üncüsü olan Cengiz Yıldırım’ın üniversiteye gitme planları olduğu öğrenildi. Genç oğlanın cenazesi Tercan Hastanesi morguna kaldırıldı. Otopsi yapılmak üzere Erzurum Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *