» 
»
 

Hazar Denizi Kıyısında Büyük patlama

Hazar Denizi kıyısında beklenmedik büyük patlama meydana gelmiştir.

Hazar Denizi Azerbaycan’ın Başkenti olan Bakü’de bulunmaktadır. Batıda Kafkas ve güneyde Elburz sıradağları gibi Alp sistemine bağlı genç kıvrımlı dağlarla, doğuda Batı Türkistan ve kuzeyde Doğu Avrupa'nın eski temelden meydana gelen alçak plato düzlükleri arasında bulunmaktadır. Hazar Denizinin kıyılarında; Azerbaycan, İran, Kazakistan, Rusya ve Türkmenistan bulunmaktadır.

Azerbaycan’ın Başkenti olan Bakü şehrinin kıyılarına yakın kesimde patlama meydana gelmiştir. Bakü'den çıplak gözle bile görülebilen patlamanın görüntüleri sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmıştır. Azerbaycan devlet yetkilileri patlamanın sebep i olarak şirkete bağlı herhangi bir platform veya sanayi biriminde patlama olmadığını belirtmiştir. Enerji sektöründe yer alan yetkililer, patlamanın meydana gelmesindeki neden olarak Ümit Gaz Havzası'ndaki bulunan bir tankerden dolayı meydana geldiğini açıklamıştır.

Patlama havanın karanlık olduğu gece saatlerinde meydana gelmiştir. Buna rağmen patlamanın şiddeti o kadar büyüktür ki. Patlamanın meydana geldiği alan alevlerin yüksekliğinden dolayı aydınlanmıştır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *