» 
»
 

HDP binasının çatısına çıkan polis düşerek şehit oldu

İstanbul Ümraniye'de HDP ilçe bürosunu basanları sakinleştirmek isteyen polis binanın çatısına çıktığı sırada düşerek şehit oldu.

Ümraniye'de öğle saatlerinde HDP ilçe binası önündeki tepkili kalabalığı polis ekipleri sakinleştirmek istedi. Öfkeli kalabalığın toplandığı binanın çatısına çıkan iki protestocuyu indirmek için polis memuru Numan Şerif Datlı çatıya çıktı. HDP Ümraniye ilçe binası önünde yaşanan terör olayları nedeniyle binayı basmak isteyen polisin önlem aldığı sıralarda iki şahsı ikna etmek için çatıya çıkan polis memuru Datlı, çatının tentesinin kırılmasıyla aşağı düştü.

Bina önündeki öfkeli kalabalığa seslenmeye çalıştığı sırada çatıdan düşen polis memuru Numan Şerif Datlı, hastaneye kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise düşen polis memuru ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, protestoculara müdahale edilirken, terasa çıkan iki protestocuyu indirmek için saat 14.05 sıralarında Ümraniye HDP İlçe Başkanlığının bulunduğu binanın terasına çıkan polis memurunun tentenin kırılması sonucu havalandırma boşluğuna düşerek şehit olduğu bildirildi. Binanın terasına çıkan iki şahsın da yakalandığı belirtilen açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

Yaklaşık 15 metre yükseklikte beton zemine düşerek şehit olan Kahramanmaraş Afşinli polis memuru Datlı'nın 42 yaşında olduğu ve emekliliğine 6 ay kaldığı bildirildi. 21 yıllık polis memurunun Ümraniye Güvenlik Büro Amirliği'nde görevli olduğu belirtilirken, şehidin Ümraniye Altınşehir Mahallesi'ndeki evi bayraklarla donatıldı. Şehit polisin evi taziye için gelenlerle dolup taştı. Şehidin evli ve en küçüğü 3 yaşında olmak üzere 3 çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehit polis Numan Şerif Datlı'nın cenazesi 19 Aralık Pazartesi günü kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul Edirnekapı Şehitliğine defnedilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *