» 
»
 

HDP'nin il ve ilçe yöneticilerine eş zamanlı operasyon: 118 kişi gözaltında

Ankara, İstanbul, Adana, Manisa, Şanlıurfa ve Mersinde HDP'nin il ve ilçe yöneticilerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Toplam gözaltına alınan HDP'li yönetici sayısı 118'e ulaştı. Operasyonların ise devam ettiği öğrenildi.

İstanbul'da HDP'nin il ve ilçe teşkilatındaki yöneticilere düzenlenen operasyon sonucu 20 kişi gözaltına alındı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yürütülen bir soruşturma kapsamında HDP'nin İstanbul İl Başkanlığı ve bazı adreslerde arama yaptı. HDP il ve ilçe yöneticilerine yönelik operasyonda aralarında HDP İl Başkanı Aysel Güzel'in de yer aldığı 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 20 HDP'li yönetici sağlık kontrollerinin ardından Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. HDP il binasında ve birçok HDP ilçe binasında da aramalar yapıldığı bilgisi alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürütülen bir operasyon kapsamında aralarında HDP Ankara İl Başkanı İbrahim Binici, Mamak İlçe Başkanı ile bazı il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 17 kişiyi gözaltına alındı. Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Mersin'de ise HDP'ye yönelik düzenlenen operasyonda Akdeniz Belediyesi eşbaşkanı ile il başkanı ve meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 51 kişi gözaltına alındı. Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürütülen bir soruşturma kapsamında haklarında gözaltı ve arama kararı bulunan HDP'li Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Yüksel Mutlu, HDP İl Başkanı Sadun Doğan ve İHD Mersin Şube Başkanı Ali Tanrıverdi ile beraber 51 kişiyi gözaltına aldıkları bildirildi. Mersin'de operasyonun sürdüğü öğrenildi.

Adana'da ise terör örgütü PKK üyesi oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları iddia edilen şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyonlarda HDP'Li il ve ilçe yöneticileri gözaltına alındı. Aralarında HDP Adana İl Başkanı Hüseyin Beyaz, HDP merkez ilçe ve Ceyhan ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle mahalle temsilcilerinin bulunduğu 25 kişi Adana İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözalatına alındı.

Manisa'da haklarında gözaltı kararı verilen HDP'li şüpheliler İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Şubesi ekiplerince bazı adreslere düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı. Manisa'da HDP'ye yönelik operasyonda gözaltınan alınanlar arasında HDP Manisa İl Başkanı A.E, HDP Salihli İlçe Başkanı A.M. ve A.D, A.O. ve M.B. bulunuyor.

Şanlıurfa'da ise kent genelinde PKK'ya yönelik yapılan çalışmalarda önceden belirlenen bazı adreslere yapılan operasyonlarda haklarında gözaltı kararı bulunan HDP üyelerinin aralarında bulunduğu bazı şüphelilerin gözaltına alındığı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *