Herkes Samsung’un kavis ekranlı Galaxy S8 telefonunu konuşuyor

Galaxy S8'in her iki modelinde de kavisli ekran kullanılacağı konuşulurken, bazı kullanıcılar bunu rahatsız edici olduğunu söylüyorlar.

Samsung'un 2017'nin ilk çeyreğinde iki amiral gemisi modelini görücüye çıkarma hazırlığında. Söylentilere göre firmanın tanıtacağı bu iki cihaz da her iki kenarında kavisli ekrana sahip olacak. Güney Koreli devin bu yeni Galaxy modellerinden birinin 5.7 inç diğerinin ise 6.2 inç ekranla gelmesi konuşuluyor. Ancak bazı uzmanlar, Samsung'un amiral gemisi telefonlarında düz ekranlara veda etmesinin hata olacağını düşünüyor.

Galaxy S8'in ekran/gövde oranının yüzde 90'ın üzerinde olması bekleniyor. Tasarımdaki radikal değişikliklere rağmen kullanıcıların düz ekranlara veda etmesini beklemenin doğuracağı etkiler açısından ortada bazı şüphelerin olduğu da bir gerçek. Bununla birlikte Samsung'un özellikle rakiplerine göre bir adım öne geçmek adına akıllı telefon modellerinde kavisli ekranları artık iyice benimsediği görülse de, Çinli firmaların da bu değişime yeterince hızlı ayak uydurduğu gözlerden kaçmıyor.

Korea Institute for Industrial Economics & Trade yetkilisi Choo Dae-young konuyla ilgili yaptığı açıklamada her iki tarafı da kavisli ekranlara çok da yüksek bir talep olduğunu düşünmediğini ifade etti. Choo, bazı kullanıcıların, kazara bu cihazların kenarlarına dokundukları için onları rahatsız edici bulabildiğini vurguladı. Çerçevesiz ekranların sağladığı fayda da televizyonlarla karşılaştırıldığında küçük, taşınabilir akıllı telefonlar için pek de büyük olmadığını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *