» 
 

Hesabını iyi yapan karlı çıkıyor

İstanbul'da Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, bu proje kapsamında Piyalepaşa İstanbul hakkında önemli gelişmeler yaşandı. Polat holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, hesabınızı iyi yapıp, konut alın ve karlı çıkın uyarısında bulundu.

Ev almak isteyenlere büyük fırsat doğdu. İstanbul'da proje çalışmaları devam eden Kentsel Dönüşüm kapsamında Piyalepaşa İstanbul ile ilgili olarak Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat konuştu ve parası olan kişilerin ev almak için acele etmelerini istedi ve bu dönemde ev fiyatlarının inanılmaz ucuzladığını belirtti. Piyalepaşa İstanbul projesinin ikinci etabında satışlar başladı. 70 ile 210 metrekare yapılan dairelerin metrekare fiyatları 10 bin 500 TL'den satışa sunulmuş durumda.  Piyasa şartlarına göre uygun fiyatlardan satışa sunulan dairelerde büyük indirimler söz konusu. Faizlerin de uygun olması ev almak için tam fırsatı tüketicinin önüne seriyor. Döviz ve faiz oranlarının geriye çekilmesi ev almayı daha da karlı duruma getiriyor. 16 Nisan 2017 Referandum oylaması sonrasında satışların daha da artacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda tabi ki fiyatlarda artacak. Onun için uygun durumda olanların şimdiden ev almaları daha mantıklı gözüküyor. Çünkü talep azalıp arz devam ediyor. 

BİRİNCİ ETAP TESLİMLER 2018 YILINDA

İstanbul'daki Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ise tapusu bulunan hak sahipleri evlerine kavuşmayı beklemeye başladı bile. Ev teslimlerinin ise kura çekilişiyle yapılacağı belirtilirken, tapusu olmayan kesime ise ne kadar metrekare hakkına sahipse öncelikle TOKİ'den ya da başka yerlerden ev verecekleri de ifade edildi. İnşaat proje kapsamında belirtilen yüzde 20 seviyelerine geldi bile. bu durumda birinci etap teslimler 2018 yılında yapılacakken, ikinci etap teslimler 2019 yılında ve ticari teslimler ise 2020 yılında gerçekleşecek. Gayrimenkul'de yaşanan bu indirim ve uygun fiyat avantajını duyan tüketiciler başvurularını yapmaya başladılar. Kredi Faizleri'nin düşük seviyelere inmesi ve Doviz Kuru'nun istenilen seviyelere yaklaşması ise ev alımını daha da kolaylaştırıyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *