» 
»
 

Hillary Clinton resmen Demokrat Parti'den ABD'nin ilk kadın başkan adayı oldu!

ABD’nin Pennsylvania eyaletine bağlı Philadelphia kentinde Demokrat Parti’nin kongresi düzenlendi ve Hillary Clinton, partinin başkan adaylığını kabul ederek ABD tarihine ilk kadın başkan adayı olarak geçmiş oldu.

Clinton konuşmasında Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump’ı eleştirdi ve başkan adaylığı konuşmasında dile getirdiği “ ben düzeltebilirim” sözüne karşılık, tek başına bir işi yapabilirim diyen birine inanmayacaklarını ancak birlikte bir meseleyi düzeltebileceklerini ifade etti.

Trump’ın “Müslümanlar ABD’ye alınmayacak” sözlerine karşılık ise kendilerinin bir dini yasaklamayacaklarını, bütün Amerikalılar ve müttefikleri ile birlikte terörizmi yeneceklerini söyledi.

“Birlikte daha güçlüyüz” sözünü sadece kampanyalarında kullandıkları bir slogan olarak değerlendirmediklerini belirten Clinton, bunun ülkenin üzerinde kurulduğu değerlerin önemli bir öğretisi olduğuna işaret etti. Trump’ın halkı ayırarak göçmenleri hedef aldığına vurgu yapan Clinton, bu söylemin ABD değerleri ile örtüşmediğini kaydetti.

ABD Başkanı Barack Obama ile ilgili de oldukça övgü dolu sözler sarf eden Clinton, ABD’nin gördüğü en başarılı başkanlardan biri olduğunu, ABD’nin Başkan Obama liderliğinde daha da güçlendiğini ifade etti. Ayrıca Demokrat Parti adaylığı sırasında yarıştığı Bernie Sanders hakkında da konuşan Hillary Clinton, topluma önemli mesajlar verdiğini ve başkan olursa kendisiyle çalışarak eğitim ve eşitlik projelerini gerçekleştirebileceğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *