» 
»
 

Hillary Clinton'a Amerikalı Müslüman kadınlardan destek

ABD’de Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri için Trump ile çekişmeli bir seçim turu sürdüren Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton'a Amerikalı Müslüman Kadınlar Siyasi Eylem Komitesinden (AMW PAC) destek geldi.

Gelecek ay yapılacak olan ABD başkanlık seçimleri için adayların seçim turları devam ederken Müslüman kadınlara odaklanan tek siyasi eylem komitesi olarak dikkat çeken AMW PAC'dan açıklama geldi. Başkent Washington’daki Ulusal Basın Kulübü’nde gelecek ay yapılacak seçimlere ilişkin basın toplantısı düzenleyen AMW PAC, Clinton'ı destekleyeceklerini duyurdu.

Komite olarak amaçlarının Müslümanların değerlerini savunan politikacıları desteklemek olduğunu belirten AMW PAC’in kurucusu Mirriam Seddiq, 8 Kasım'daki ABD başkanlık seçiminde Demokratların adayı Hillary Clinton’a oy vereceklerini açıkladı. Seddiq, yaptığı açıklamada temel insan haklarına ve her bireyin seçtikleri hayatı yaşama hakkı bulunduğuna inandıklarını belirterek, Hillary Clinton'ın bu tür değerleri anlamakla kalmayıp kamudaki çalışma hayatı boyunca bu değerlere kendisini adayan birisi olduğuny ifade etti.

Müslüman Kadınlar Siyasi Eylem Komitesinin ABD'deki Müslüman kadınlara siyasi aday tercihlerini belirlemek ve onların politikalarını desteklemek için platform görevi üstlendiğini ifade eden Seddiq, Donald Trump ile ilgili de konuştu. Seddiq, Trump'ın Müslümanları şeytan gibi gösterdiğini ve Müslüman kadınlar ve kültürleri hakkında imalarda bulunması sonrasında kendilerinin ülkedeki siyasette daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini far ettiğini belirtti. Seddiq, "Yıllarca diğer insanların bizim problemlerimiz hakkında konuşmasına izin verdik. Ancak bu komite problemlerimiz, ihtiyaçlarımız ve onlar hakkında kimden yardım isteyebileceğimiz hakkında bize bir platform sunuyor.” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *