» 
»
 

Hindistan’da korkunç tren kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Hindistan’da raydan çıkan yolcu treni nedeni ile kaza mahalinde can pazarı yaşandı. Feci kazada 95 kişi hayatını kaybetti, 150’den fazla kişi de yaralandı.

Hindistan’da şehirlerarası tren seferi yapan yolcu treni içerisinde bulunan yaklaşık 500 yolcusu ile Patna - Indore seferini yapmakta iken, Uttar Pradeş eyâletine bağlı Kanpur şehri yakınlarında henüz belirlenemeyen bir sebeple raydan çıktı. Vagonlarda bazıları parçalanırken, bazıları da yan yattı.

Trenin raydan çıkması sonrasında yaşanan feci kazada, ilk belirlemelere göre 95 kişi feci şekilde can verirken, trende bulunan 150’den fazla kişi de yaralandı. Kaza hakkında açıklamada bulunan yetkililer, kazanın neden olduğu hakkında bir şey söylemek için erken olduğunu ifade ederken ölü ve yaralı sayısının artabileceği konusunda endişelerinin olduğunu belirtti.

Trende bulunan yolculardan biri, ani bir gürültü duyduğunu ve başına bir şeyin çarptığını belirterek, kendine geldiğinde bağrışan ve ağlayan insanlar gördüğünü, korku ve panik içinde kendini dışarı attığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *