» 
»
 

Hindistan'da okul servisi ile kamyon çarpıştı: 24 ölü

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde kamyonla okul servisinin çarpması sonucunda en az 24 çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi.

Hindistan'ın kuzeyinde yer alan Uttar Pradeş eyaletinde kum yüklü kamyonla okul servisinin çarpışması sonucunda en az 24 çocuğun yaşamını yitirdiği bildirildi. Uttar Pradeş'in üst düzey emniyet yetkililerinden Javeed Ahmed, kum yüklü kamyonun hızla giderken, 3 ile 12 yaşları arasındaki öğrencilerin bulunduğu öğrenci servisi ile kafa kafaya çarpışması sonucunda, ilk belirlemelere göre 24 çocuğun hayatını kaybettiğini ve en az 24 çocuğun yaralandığını dile getirdi.

Öte yandan araçta sıkışan öğrencilerin kurtarılması için çalışmaların devam ettiği belirtildi. Bölge okullarında aşırı soğuk nedeni ile eğitime ara verildiğini ifade eden Ahmed, servisteki öğrencilerin okulun neden açık olduğunun soruşturularağı aktarıldı.

Emniyet yetkilisi Daljeet Chaudhart da bölgede yoğun sis nedeni ile görüş mesafesinin düşük olduğunu ifade etti. Öğrencilerin Uttar Pradeş'in Etah kentinde eğitim-öğretim gördükleri bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *