» 
»
 

Hipokrat yeminini hiçe sayan 3 doktor, polisleri tedavi etmedi!

Diyarbakır'da PKK terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalar sonucunda yaralanan 2 polisi tedavi etmemek için hipokrat yeminlerine ihanet edip, polislerin ameliyatına girmemek için rapor alan 3 doktor dikkatleri üzerine çekti.

Diyarbakır Sur'da PKK ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralanıp Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne kaldırılan polislerin ameliyatına girmesi ile görevlendirilmiş 3 doktorun sırf ameliyata girmemek için rapor aldıkları gün yüzüne çıktı.

Geçtiğimiz sene aralık ayında Sur'da çkan arbedeler sonucunda yaralanan 2 güvelik görevlisi sağlık ekipleri tarafından Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılmışlardı. Ameliyata acil bir şekilde alınan polislerin, ameliyata girmek için 3 doktor, verilen görevi kabul etmediler. Verilen görevi yerine getirmeyen ve polislerin tedavilerini yapmak istemeyen doktorlar hakkında soruşturma başlatılmıştı. Bunun üzerine Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden kalp ve damar cerrrahı 4 uzman doktor görevlendirilmişti. Yaralı güvenlik güçleri ile hem ilgilenmeyen hem de bahaneler üretip doktorların ameliyata girmemeleri doğrultusunda haklarında soruşturma başladıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *