» 
»
 

Hırka-i Şerif Ramazan'ın ilk Cuma'sında ziyaretçilere açıldı...

Peygamber Efendimizin Veysel Karani'ye armağan ettiği, Fatih Hırka-i Şerif Camii'nde bulunan Hırka-i Şerif, mübarek Ramazan ayının ilk cumasında gözyaşları ile ziyaretçilerine açıldı.

Herkesin merakla beklediği Hırka-i Şerif'in açılışı bugün gerçekleşti. Fatih Hırki Şerif Camii'nde olan Peygamber Efendimizin Veysel Karani Hazretlerine armağan ettiği Hırka-i Şerif, bugün düzenlenen muhteşem bir açılış ile ilk ziyaretçilerini karşıladı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve birçok vatandaşın katılımı ile açılış gerçekleştirildi. Camiinin girişinde Rahmi Yaran'ın duaları eşliğinde açılış yapıldı. Vali Vasip Şahin, protokol üyeleri Hırka-i Şerif'i ziyaret etti. İlk olarak protokol üyelerinin ziyareti gerçekleştirmelerin ardından, vatandaşlar da içeriye alındılar.

Ziyaretçilerin arasından Fahriye Dede isimli vatandaş, her sene Hırka-i Şerif'in açılışına geldiğini, ilk açılışına her defasında geldiğinde aşırı duygulandığını söyledi. Ayrıca devletimize olan minnettarlığını söyleyen Fahriye Dede, vatan ve millet için hayırlı dualarda bulundu. Askerlere, polislere bu vatanı koruyanlara sık sık dualar ettiğini, bizler için canını verdiklerini dile getirdi. Bir diğer vatandaş ise, Sinop'tan geldiğini söyledi. Hırka-i Şerif'i görmek için geldiği 600 kilometrenin gözünde olmadığını, Hırka-i Şerif'i görmek için binlerce kilometrenin gidilmeye değer olduğunu ve çok duygulandığını söyledi. Ayrıca Hırka-i Şerif'i herkesin görmesi gerektiğini, bambaşka bir duygu olduğunu anlattı. Bugün açılan Hırka-i Şerif'in ziyaretçi saatleri hafta içinde sabah 10:00 ile 18:00 arasında, hafta sonları ise 09:00 ile 18:00 sıralarında açık olacağı belirlendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *