» 
»
 

Hızlı ve sağlıklı kilo verdiren Hurma diyeti nasıl yapılır?

İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen fazla kilolardan kurtulmak sanıldığı kadar zor değil. Hurma diyeti ile hem sağlıklı hem de hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkün. Ayrıntılar haberimizde…

Demir ve potasyum mineralleri bakımından zengin bir besin olan hurma lifli bir besin olmasından dolayı diyet listelerinin olmazsa olmazıdır. Bu mucize besini tüketerek yapacağınız 7 günlük diyet sonucunda kilolarınızdan kurtulurken sağlığınıza tehlikeye atmamış olacaksınız.

 Hurma diyetini yapmak isteyenler için uzmanlar yaş hurma önerisinde bulunsa da yaş hurmanın bulunamadığı durumlarda, kurutulmuş hurmada kullanıla bilir. Ancak şeker bakımından zengin olan bu hurma çeşidini diyet süresince yarı yarıya tüketmek etkili bir sonuç almanız için önemlidir.

Sağlık problemi için mutlaka doktor kontrolünde yapılmasının önemini hatırlatan uzamanlar bu diyette, sabah, öğlen ve akşam öğünlerinde günde 7 adet hurmanın ve yanında bir kâse yoğurtla beraber tüketilmesi gerektiğini ifade ediyor.

7 günlük bu kürde, haftada 5 kilo vermek mümkün ancak her diyet programında olduğu bu diyette de sıvı tüketimi oldukça önemli. Günde en az 2 lt tüketilecek suyun yanı sıra şekersiz bitki çayları da içilebilir. Öte yandan Hurma diyeti, halsizlik ve yorgunluğa neden olmadığı gibi yoğurdun içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *