» 
»
 

Hollanda'da terör şüphesi Araç yayaları ezdi

Hollanda'da bir otomobilin, tramvay istasyonu dışındaki yayalara çarptığı belirtildi.

Hollanda'nın başkenti olan Amsterdam'da, tramvay istasyonu civarında bulunan bir aracın yayalara çarptığı belirtildi. Yaşanan olayda İlk belirlemelere göre 5 kişinin yaralandığı, yaralıların tedavi edilmek üzere en yakın hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Konu ile ilgili yetkililerin vermiş olduğu bilgilere göre, yayalara çarpan araç sürücüsünün tutuklandığı, ve olayın olası terörle bağlantısı olup olamadığı konusunun soruşturma kapsamına alındığı bildirildi.

Amsterdam polisi yaptığı açıklamada, bir otomobilin şehrin ana tren istasyonu dışındaki yayalara çarpması sonucu beş kişinin yaralandığını ve aracın sürücüsünün tutuklandığını aktardı.

Polis, yaralılardan öncelikli olarak ikisinin hastaneye kaldırıldığını ve diğer üç hafif yaralının da  olay yerinde tedavisinin tamamlandığını açıkladı. Polis, araç sürücüsünün bölgede bulunan park yasaklı bir alana park ettiğini ve araca yaklaşıldığı anda sürücünün arabayla duvara çarptığını söyledi. Polis, ayrıca otomobilin aranan bir otomobil olduğunu ve sürücünün sorgusunun başlatıldığını belirtti.

Yaşanan olayın kazamı yoksa bir terör saldırısı mı olduğuna dair bir açıklama yapılmadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *