» 
 

Hollywood efsanesi Zsa Zsa Gabor hayatını kaybetti

Bir dönemin Hollywood efsanesi ünlü yıldız Zsa Zsa Gabor, 99 yaşında öldü. Gabor ilk evliliğini bir Türk siyasetçi ile yapmıştı.

İlk evliliğini bir Türk siyasetçi olan Burhan Asaf Belge ile 1937 yılında gerçekleştiren Macar asıllı kadın aktris Zsa Zsa Gabor, Los Angeles'ta hayatını kaybetti. Ünlü yıldızın ölüm haberini halkla ilişkiler görevini yürütmekte olan Edward Lozzi verdi. Lozzi, ünlü oyuncunun kalp yetmezliği nedeniyle vefat ettiğini bildirdi.

1936 Macaristan güzeli seçilen ve ardından bir süre Türkiye'de yaşayan Gabor, daha sonra ABD'ye taşındı. Hollywood'da dönemin en seçkin ve en güzel kadın oyuncularından birisi olarak anılan Gabor, 1958'de "En Göz Alıcı Aktris" kategorisinde Altın Küre ödülüne layık görüldü.

"Moulin Rouge" ve "Queen of Outer Space" filmlerinin başrol oyuncusu ünlü yıldız, daha çok çalkantılı yaşam tarzıyla ön plana çıkmış ve 8 evililik yapmıştı. İlk evliliğini henüz 19 yaşındayken Murat Belge'nin babası Burhan Asaf Belge ise 1937 yılında gerçekleştiren Gabor, ilk hareketli sosyal hayatına Ankara'daki cemiyet hayatıyla başlamıştı.

1941 yılında Belge'den boşanan Gabor, Ahmet Ertegün tarafından ABD sosyetesi ile tanışıtırılmış ve 1942'de Hilton Otellerinin sahibi Conrad Hilton ile ikinci evliliğini yapmıştı. Bu evliliğinden Francesca Hilton adında bir çocuğu dünyaya gene Gabor, 1946'da bu evliliğini de noktaladı.

2002 yılında geçirdiği trafik kazasından 2010 yılına kadar çeşitli sağlık sorunları ile boğuşa ünlü yıldızın kızı Francesca Hilton 2015'in Ocak ayında hayatını kaybetmişti. 1986'dan beri Prens Frederic von Anhalt ile evli olan Gabor, Anhalt Prensesi unvanına sahipti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *