» 
 

Hollywood'ta Hz. Musa rolünü kaptı, Bodrum'da tatile çıktı

Hollywood'da çekilecek olan bir belgesel için Hz. Musayı oynayan Türk oyuncu Zafer Alpat, 3 bin kişi arasından seçildi. Türk oyuncu seçimlerden hemen sonra Bodrum'da gözler önüne çıktı. 3 Nisan Pazar günü yayında. Haber detayları...

National Geographic Channel "araştırma, koruma ve eğitim" ilkelerine dayanan bir belgesel kanalında. 6 bölümden oluşan farklı kültür ve geleneklerden olan, dinsel inancında ele alındığı "The Story of God' isimli belgeselde Hz. Musayı oynayan Türk oyuncumuz Zafer Alpat Bodrum'da görüldü.

Hollywood'da iki yıl boyunca oyunculuk eğitimi alan, reklam, dizi ve sinemalarda oynayan Türk oyuncu Zafer Alpat, Hz. Musa rolü için okulunun yönetim üyelerinin önerisi ve desteği ile deneme çekimlerine katıldı. Amerika'nın haricinde başka ülkelerinde katıldığı yaklaşık 3 bin kişinin içinden en başarılı olarak görülen isim Zafer Alpat oldu. Alpat, deneme çekimleri için başvuranları dışarıdan gözlemlemiş ve katılanların George Clooney, Brad Pitt gibi kaliteli oyuncu olduğunu sanmış ve ilk başta şansının olmadığını düşünmüş. Kimse bilemez nyin ne olacağını düşüncesi ile şansını denemiş. Çekimden sonra yönetmenler toplanıp bir kaç kişi arasında kararsız kaldık ve bir kez daha çekime alacağız sözü ile ertesi gün Hz. Musa'nın kendisinin olduğunu öğrendi.

Zafer Alpat'ın Hz. Musa rolüyle kamera karşısına geçtiği belgesel yapımında Türk oyuncunun dublajını ünlü Hollywood oyuncusu olan Morgan Freeman seslendirmiştir. Özel efektleri ve kaliteli çekimleri ile milyon dolarlık bir gelire sahip olan belgesel, 3 Nisan Pazar günü dünya ile aynı anda Türkiye'de de National Geographic'te yayınlanacak.

Şu an tatil için Bodrum'da olan Zafer Alpat, tatil bitiminde İstanbula döneceğini ve sinema ve diziler ile ilgili iş görüşmelerinde bulunacağını belirtti. Zafer Alpat, eskiden modellik yapmış ve 2003 yılında başlamış olduğu oyunculuk deneyiminde Köprü, Umut Yolcuları ve Türkan adlı dizi ve sinemalarda rol aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *