HTC Marlin ile ilgili yeni gelişmeler oldukça heyecanlandırıyor!

Daha önceki açıklamalarda HTC Marlin'in tahmini özellikleri ve fiyatı hakkında belirli söylemler vardı fakat yetkililer tarafından yapılan üstü kapalı yeni açıklamalarda HTC Marlin, diğer adıyla Nexus M1 ile ilgili yeni detaylar dikkat çekiyor!

Android Nouget’ın çıkmasıyla birlikte akıllı telefon üreticileri yeni telefon üretmek için oldukça heyecanlı bir çekişme içerisine girdiler. Akıllı telefon firmalarının ön sıralarında bulunan HTC ise bundan geri kalmak istemeyip HTC Marlin, diğer adıyla Nexus M1 adlı cihazını çıkarmıştı. Biz de cihazın gayet makul özelliklerde ve fiyatta olduğunu zaten biliyoruz. Fakat yapılan test sonuçlarında beklentileri karşılamakla kalmayıp, beklentilerimizin üstünde performans gösterdiği sonuçlandı.

HTC Marlin, diğer adıyla Nexus M1 için yapılan benchmark testlerinde cihazın amiral gemisi seviyesinde performans gösterdiği görüldü. Google Marlin adıyla listelenen cihazın Geekbench testinde tek çekirdek skoru 2084, çift çekirdek için skoru ise 4969 olarak görüldü.

Eğer bu sonuçlar gerçekten HTC Marlin’e ait ise, cihazın Apple iPhone 6s’in Geekbench’de aldığı 4417’lik skoru geride bıraktığını ve HTC 10’un çift çekirdek performansında aldığı 4962 skorunu da çok düşük bir farkla geride bıraktığını belirtmek mümkün.

Ayrıca cihaza dair diğer detaylar da yer alıyor. Yüksek ihtimal ile Android Nougat ile birlikte geleceği tahmin edilen HTC Marlin (Nexus M1) 4GB Ram bulunduracak. İşlemciye dair kesin bir bilgi verilmese de sekiz çekirdekli 1.59 GHz hızda olacağı iddia ediliyor. Cihazın elde ettiği skorda ise ortalama olarak Snapdragon 820 olacağı tahmin ediliyor. Fakat bir diğer tahminler ise Marlin’in Snapdragon 821 ya da Snapdragon 823 ile geleceği yönünde. Diğer yetkili tahminlerine göre ise cihazın Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *