» 
 

Hükümet işsizlere 607 lira işsizlik yardımı yapacak

Hükümet yetkilileri işsizliğe çare olmak bu sorunu bir nebze de olsa çözümlemek için atılım yaptı. Bakanlık işsizlerin masraflarını karşılamaları içim bir kişiye yılda 3 kez 607 lira ödeme yapacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  işsizlere ve yoksullara destek olmak amacıyla çalışma başlattı. İstihdam yardımı adı altında yapılacak yardımda iş bulmak ve iş bulmaya dair tüm imkanlar seferber edilerek  maddi durumu yerinde olmayanlara ödeme yapılacak.

SENEDE EN FAZLA 3 DEFA

Sosyal yardım alan bir kişi iş görüşmesine giderken gerek sağlık raporu olsun gerekse fotoğraf bu giderler için yılda 3 defa 40 ile 100 lira yardım alıyor. Hükümet bu durumda olanların masraflarını karşılamış oluyor. Aynı zamanda bu kişi işe yerleşirke 1 yılda 1 defa da aylık brüt asgari ücretin 1/3’ü kadar da nakdi yardım alabiliyor.

DESTEK OLARAK SAĞLIK YARDIMI

Sosyal yardım alan kişi işe girdiği takdirde 507 lira işe başlama yardımı alırken, sağlık ve eğitim gibi yardımları da kesimliyor. Eğitim, gıda, kömür gibi yardımlardan da yararlanabiliyor. Ülkemizde 3 milyon hanenin sosyal yardımdan yararlandığı resmi kayıtlarla ortada. Yani toplamda geçtiğimiz yıl 25 milyar 628 milyon lira sosyal yardım yapıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *