» 
»
 

Hükümette görev dağılımı

Çankaya Köşkü'nde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının devam ettiği sırada Başbakan ve Başbakan Yardımcılarının görev alanları ile bağlı kurum ve kuruluşları açıklayan Bozdağ, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu devam ederken hükümetteki görev dağılımını açıkladı. Başbakan ve Yardımcılarının görev alanlarına ve bağlı kurum ve kuruluşlar hakkında gazetecilere bilgi veren Bozdağ, Hükümet Sözcülüğü, TBMM ile ilişkiler, Danıştay ile ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Anadolu Ajansının (AA) kendi sorumluğuna verildiğini belirtti.

Kabinede gerçekleştirilen revizyon sonrasında ilk kez toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında belirlenen görev alanlarına göre Başbakan Binali Yıldırım'a doğrudan bağlı çalışacak kurum ve kuruluşların Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ve Türkiye Varlık Fonu olarak açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in sorumluluğunda ekonominin koordinasyonu ve bankalar, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'ın sorumluluğunda Milli Güvenlik Kurulu kararlarının takibi, reformların ve yatırımların koordinasyonu bulunurken RTÜK, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurulu da Işık'a bağlı faaliyetlerini sürdürecek.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Kıbrıs işleri koordinasyonu, yatırım ortamının iyileştirilmesi, AFAD ve yatırım ajansı ile ilgili çalışmaları yürütürken, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Medeniyetler İttifakı Projesi, yüzüncü yıl anmaları ile ilgili hazırlıklar konuları üzerinde çalışacak. Vakıflar Genel Müdürlüğü, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı da Çavuşoğlu tarafından ilgilenecek.

Bakanlar Kurulunda yer alan bakanlara ve görevi değişen bakanlara başarılar dileyen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bugüne kadar görev yapmış bakanlara da şükranlarını iletti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *